Wczytuję dane...

Moda na zegarki silikonowe

Ostatnio na rynku zegarków wzrosła moda na zegarki silikonowe. Przede wszystkim są one wygodne i lekkie. Nie musimy się obawiać ryzyka wystąpienia uczulenia, ponieważ zegarki z paskiem silikonowym posiadają właściwości antyalergiczne. Te produkty mają dość niską cenę, dlatego cieszą się szybko rosnącą popularnością.
Zegarek z paskiem silikonowym to idealny dodatek dla każdej grupy wiekowej, ze względu na ogromny wybór kolorów i wzorów czym spokojnie można podkreślić swój styl. Wiele modeli ma możliwość wymiany pasków, więc zegarek możemy dostosowywać do konkretnego stroju czy okazji, nie jest nudny.
Silikon jest materiałem trwałym oraz wytrzymałym, co pozwala na jego długie użytkowanie w różnych sytuacjach. Zegarek z paskiem silikonowym można moczyć, zanurzać w wodzie bez obaw o to, że go zniszczymy. Materiał ten jest bardzo wytrzymały na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Nie zerwie się ani nie rozpruje, tak jak jest to możliwe w przypadku pasków skórzanych. Z tego względu, że w sporcie zegarek narażony jest na uszkodzenia i zanurzanie, zegarki sportowe posiadają paski silikonowe. Marki takie jak Timex, Casio, G-Shock czy Seiko posiadają w swojej ofercie takie modele.
Największą zaletą zegarków z silikonowym paskiem jest przede wszystkim wygoda użytkowania i lekkość. Dzięki właściwościom antyalergicznym, o których była mowa wyżej, sprawdzą się również u ludzi skłonnych do alergii czy uczuleń.
Silikon wykorzystywany w paskach do zegarków posiada wiele właściwości, między innymi:
- jest odporny na wysoką i niską temperaturę
- komfortowy do noszenia - miękki i wygodny
- elastyczny - prawie niemożliwe jest jego odkształcenie
- łatwy do utrzymania w czystości - w zasadzie nie wymaga czyszczenia, wystarczy go opłukać wodą
- wytrzymały - nie zużywa się tak szybko
- nietoksyczny, przyjazny dla środowiska
- odporny na warunki atmosferyczne
- odporny na promieniowanie uv
Mówiąc o zegarkach silikonowych, nie sposób nie zwrócić uwagi na ich ogromną funkcjonalność. Są odporne na wilgoć i uszkodzenia, wytrzymałe, dlatego sprawdzą się na siłowni oraz na wycieczce w góry. Niektóre modele wyposażone są w nawigację GPS, monitoring jakości snu, nadgarstkowy pomiar tętna.
Zegarki z silikonowym paskiem nie są jednak idealne, posiadają pewne małe wady. Ich sportowy charakter dyskwalifikuje je w kategorii eleganckich czasomierzy. Silikon ze względu na swoją specyfikę jest zarezerwowany tylko dla zegarków o charakterze sportowym lub survivalowym. W połączeniu z elegancką stylizacją będzie wyglądał dość niestosownie.