Wczytuję dane...

Pierwszy zegarek naszego maleństwa

Kiedy przychodzi czas na pierwszy zegarek dla dziecka? Generalnie najlepszym momentem na zakup pierwszego zegarka dla naszego dzieciaczka przychodzi wraz z momentem kiedy dziecko jest już na tyle duże, że wypuszczamy je samodzielnie z domu - warto wtedy wyposażyć naszego szkraba w urządzenie wskazujące mu czas, aby wiedział dokładnie kiedy jest pora wracać do domu (dzięki temu unikniemy również nieporozumień i tłumaczeń z jego strony w stylu "ale mamo/tato ja nie wiedziałem, która jest godzina". Kupujesz mu zegarek dziecięcy i po problemie, dzieciak nawet jakby chciał to nie ma jak Cię oszukiwać (dodatkowo uchronisz też swoje dziecko przed popełnieniem grzechu kłamstwa oraz przed wplątaniem się w jego spiralę).

Na jaki zegarek dziecięcy najlepiej powinniśmy się zdecydować?

Wybierając zegarek dla naszej pociechy, zastanówmy się najpierw czy ma być to zegarek dla chłopca czy też dla dziewczynki. Kierujmy się podczas tej decyzji tożsamością płciową dziecka wyrażaną przez nie bardziej niż posiadanymi przez nie organami rozrodczymi, ponieważ jak wiemy dzięki najnowszym badaniom, nie wiemy już chyba nic na ten temat. W sumie to jeszcze lepszym pomysłem może okazać się po prostu spytanie swojego dziecka jaki kolor najbardziej mu odpowiada oraz następnie zakup zegarka we wskazanych przez dziecko kolorze.

Ważną kwestią jest też fakt czy będzie to zegarek elektryczny czy mechaniczny. O ile zegarek mechaniczny może dodać Twojemu dziecku prestiżu i poważnego wyglądu, zdecydowałbym się raczej na zegarek elektryczny, ponieważ dodatkowe funkcje, których nie ma jak upchnąć w zegarku mechanicznym, dodadzą mu tzw. "swagu na dzielni" czyli po prostu też prestiżu, jednak w innej, bardziej młodzieżowej formie.

Jeżeli chodzi o funkcje jakie powinny posiadać takie zegarki dzieciece to na pewno na pierwszym miejscu jest to wyświetlanie właściwej godziny. Całkiem przydatną funkcją może również okazać się wyświetlanie aktualnej daty, na wypadek gdyby dziecko zapomniało jaki jest dzisiaj dzień. Poza tym chyba najfajniejszą, jeśli nie najważniejszą też funkcją w przypadku gdy zdecydujemy się na zegarek elektryczny, a nie klasyczny jest stoper. Dla takiego brzdąca stoper jest czymś wręcz wymaganym jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje zegarka. Warto też zaopatrzyć się w model wyposażony w inne przydatne funkcje, takie jak np. minutnik, budzik czy też podświetlany ekran, który w wielu sytuacjach takich jak np. noc, może okazać się nieodzowny.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem jest marka zegarka, jednak tutaj to już wybierajcie w zależności od grubości waszego portfela.

Mamy nadzieję, że teraz bez problemu wybiorą Państwo dokładnie takie zegarki dzieciece jakie Was interesują.