Wczytuję dane...

Smartwatch - 3 powody, dla których musisz go mieć

Jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu, wystarczyło mieć jakikolwiek zegarek, który wskazywałby godzinę. Jeśli dodatkowo miał wygodny pasek w ładnym kolorze, albo nietuzinkową tarczę, był powodem do zazdrości. W dzisiejszych czasach funkcję czasomierza mają niemal wszystkie sprzęty - nawet piekarnik wyświetla aktualną godzinę, nie mówiąc już o dekoderze do telewizji kablowej, czy jednym z podstawowych sprzętów - telefonie.
Czy wobec tego zegarki są nam już niepotrzebne? Nic bardziej mylnego. Dalej ich potrzebujemy i chętnie z nich korzystamy, jednak zmieniła się ich funkcja.
Nie wystarczy, że urządzenie na naszym nadgarstku wskaże aktualny czas. Dziś chcemy, aby ułatwiał nam funkcjonowanie, by był naszym przewodnikiem i pomocą w każdej chwili. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, dziś naturalnym jest, że chcemy, aby zegarek pokazał nam wiadomości z telefonu, policzył przebyty dystans, poinformował nas o przychodzącym połączeniu, a nawet odtworzył naszą ulubioną muzykę. Te, i wiele innych funkcji spełnia smartwatch.
Inteligentne zegarki są miniaturową wersją telefonu, zawsze dostępną, łatwą do znalezienia - bo zawsze na naszym ręku. Ile razy nie odebrałeś telefonu, bo go nie usłyszałeś? Albo zanim dobiegłeś, ten przestał dzwonić? Ten problem możemy wykluczyć raz na zawsze. Dzięki zegarkowi typu smartwatch, nie dość, że zawsze zauważysz przychodzące połączenie, to… widząc kto dzwoni, możesz zdecydować czy chcesz iść po telefon, czy nie.
Drugą niewątpliwą zaletą jest możliwość śledzenia swoich sportowych wyczynów - czy za pomocą wbudowanego krokomierza czy dodatkowych aplikacji sportowych. Ze smartwatchem możesz śledzić swój ruch, a następnie analizować tempo i inne statystyki swojego treningu. Zegarek jest lekki i nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń, a w trakcie uprawiania aktywności sportowych ma to ogromne znaczenie.
Jeśli lubisz słuchać muzyki, na pewno docenisz inteligentne zegarki z opcją odtwarzania utworów muzycznych. Dzięki temu rozwiązaniu, jedynym sprzętem, który zabierzesz ze sobą na spacer czy bieg, będzie Twój zegarek.
Smartwatche zrewolucjonizowały świat czasomierzy, które w swojej standardowej wersji, być może odejdą w zapomnienie. To inteligentne zegarki pokazały, że już nie liczy się ich podstawowa funkcja, czyli wskazywanie aktualnej godziny, ale też dodatkowe udogodnienia, dzięki którym życie staje się prostsze, wygodniejsze lub pełniejsze. Dziś nikt się już nie zastanawia, czy potrzebuje inteligentnego zegarka, tylko który wybrać!