Wczytuję dane...

Czy warto kupić zegarek do nurkowania?

Specjalistyczny zegarek do nurkowania - kupować czy nie kupować?

Wiele osób regularnie pływających - czy to na basenach czy też w naturalnych zbiornikach - w pewnym momencie swojej ścieżki pływaka staje przed poważnych dylematem na temat zakupu specjalistycznego czy też po prostu specjalnego zegarka do nurkowania, który umożliwiłby mu kontrolowanie czasu spędzanego na pływalni (gdyż jak wiemy czas ten niejednokrotnie potrafi kosztować nas bardzo dużo w przypadku aqua parków czy też profesjonalnych basenów sportowych), czasu spędzonego w wodzie na plaży lub też, a raczej przede wszystkim, czasu spędzonego pod wodą. Zastanawiając się nad zakupem zegarka do nurkowania powinniśmy zadać sobie kilka pytań, na które odpowiedzi rozjaśnią nam sporo w kwestii CZY oraz, jeśli tak, JAKI zegarek powinniśmy wybrać dla siebie (najlepiej żeby spełniał nasze wymagania, czyż nie?).

Czy potrzebny mi jest taki zegarek?

Zadając sobie to pytanie zastanów się jak dobrze umiesz kontrolować czas nie mając dostępu do żadnych urządzeń go odmierzających. Mówi się, że nikt nie odliczy tak dobrze i dokładnie dziesięciu sekund jak torreador stający z wielkim bykiem oko w oko. Jest w tym dużo prawdy. Zadaj więc sobie pytanie: "czy umiem odliczać czas jak torreador?", a jeżeli odpowiedź na te pytanie będzie twierdząca - już wiesz, że takiego zegarka nie potrzebujesz. Jednakowoż zapewne wielu z was, tak jak my, nie ma tak wielkiej świadomości upływu czasu jak przeciętny pogromca byków.

Kolejnym ważnym pytaniem jakie należy sobie zadać decydując się na zakup zegarka to: "na jaki przedział cenowy mogę sobie pozwolić". Nie decyduj się od razu na zakup najdroższych i najlepszych zegarków do nurkowania, ponieważ nigdy nie wiesz czy jutro wciąż będziesz posiadać nogi i ręce niezbędne do pływania. Jeżeli tak jak ja, jesteś raczej niedzielnym pływakiem czy też nurkiem - zdecydowałbym się raczej na zakup zegarka ze średniej półki cenowej. Taka decyzja pozwoli Ci przetestować produkt oraz da czas do namysłu czy faktycznie warto w Twoim przypadku inwestować duże sumy w sprzęt taki jak zegarek.

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym aspektem pry wyborze zegarka jest jego kolor oraz tzw. design (czyli jak wygląda konkretny model). Jedną z najlepszych decyzji może okazać się zakup stylowego zegarka do nurkowania, który kolorystycznie pasować będzie do reszty Twojego basenowego, czy też plażowego stroju. Nie chcielibyśmy przecież uzyskać nieestetycznego efektu, kiedy wydaliśmy na nasz zegarek całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Pamiętajmy o stylu i szyku.

Ah, no i chyba najważniejsze: pamiętajcie, żeby zegarek był wodoszczelny, a nie wodoodporny - jest to wielka różnica.